56درصد ازاعتبارات مرحله چهارم طرح مکانیزاسیون کشاورزی کمیجان جذب شد

به نقل از ایرنا، مهدی حاجیلو روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح جامع مکانیزاسیون کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، مکانیزه شدن این بخش و افزایش تولید اجرا شده است.
وی بیان کرد: تا کنون ۵۶ درصد از مجموع ۲۷ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال اعتبار تخصیصی در راستای نوسازی و بهسازی ادوات کشاورزی شهرستان کمیجان هزینه شده است.
حاجیلو افزود: تسهیلات این طرح با بازپرداخت نرخ ۱۵ درصد در راستای خرید ماشین آلات و ادوات مورد نیاز در بخش کشاورزی شامل زراعت، باغبانی دام، طیور و آبزیان پیش بینی شده است.
وی بیان کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید، چهار خط اعتباری ویژه به منظور نوسازی ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی ابلاغ و به روز رسانی شده است.
حاجیلو اضافه کرد: کمباین، تراکتور، ماشین آلات خاک ورزی، تیلر، ریز دانه کار کلزا ، بیلر، خطی کار و عمیق کار غلات از جمله ماشین آلات و ادوات کشاورزی خریداری شده توسط بهره برداران از محل این اعتبارات است.
به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان در ادامه تصریح کرد: با بهره گیری از اعتبارات خط مکانیزاسیون بخش کشاورزی، کاهش هزینه ها، افزایش عملکرد در واحد سطح و افزایش درآمد کشاورزان نیز محقق می شود.
حاجیلو افزود: خاک ورزی، حفظ بقای گیاهی و رعایت تناوب زراعی نیز سه اصل مهم در اجرای کشاورزی حفاظتی بوده که با استفاده از این ادوات و ماشین آلات امکان پذیر است.
شهرستان کمیجان یکی از شهرستان های استان مرکزی است که با جمعیتی بیش از ۳۹ هزار نفر در ۹۶ کیلومتری اراک قرار دارد.
۷۱۱۴/۳۰۷۵خبرنگار: شیما کریمی*** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1