یادواره سنگرسازان بی‌سنگر و شهدای عملیات کربلای ۵ درسازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

یادواره سنگرسازان بی‌سنگر و شهدای عملیات کربلای ۵ درسازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

 

1

 

حجت‌الاسلام محمدتقی توکلی، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی استان مرکزی، ۱۹ دی‌ماه، در دومین یادواره سنگرسازان بی‌سنگر و شهدای عملیات کربلای ۵ که در این سازمان برگزار شد گفت: حفظ دستاوردهای دفاع مقدس برهمگان واجب است، شهادت یک نوع مرگ افتخاری و انتخابی است که تمام ارزش‌های اسلامی را در خود جای داده است، شهادت اوج کمال انسانیت است، حتی مرگ عزیزترین نزدیکان پس از مدتی عادی و به فراموشی سپرده می‌شود اما شهادت مرگی است که هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.
حجت‌الاسلام توکلی با اشاره به اینکه شهید قیمت ندارد و عزت و منزلت شهیدان را با عقل بشری نمی‌توان درک کرد، اظهار کرد: عظمت شهید، عزت یک ملت را به دنبال دارد، شهدا رفتند تا دیگران با اقتدار بمانند و سر در برابر سلطه‌گران خم نکنند.
وی ادامه داد: جنس محافلی مانند یادواره‌های شهدا و شبی با شهدا منحصربفرد است، وجود آسیب‌های اجتماعی همچون بد‌حجابی، دروغ، تهمت، شایعه‌پراکنی، اعتیاد، طلاق، فحشا و ... ضرورت برگزاری چنین جلساتی را افزایش می‌دهد، انسان متعهد و متعبد از دنیا برای رفاه و آسایش استفاده می‌کند اما در مسائل مادی هضم نمی‌شود شهدا این ایده را آموختند و عمل کردند.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه اضافه کرد: هدف از برگزاری یادواره شهدا این است که یادمان نرود مردان بی‌ادعایی دست از زندگی کشیدند تا در میدان نبرد از ناموس و تمامیت ارضی دفاع کنند، ارزش‌های نهادینه شده در نظام نیازمند مراقبت است وقتی انسان به معنای واقعی ارزش‌های والای زندگی را درک کرد از ارزش‌های ابتدایی فاصله می‌گیرد، شهدا ارزش شهادت را با تمام وجود درک کردند و برای رسیدن به این هدف دست از مطالبات مادی خود برداشتند.
حجت‌الاسلام توکلی بابیان اینکه حضور در یادواره شهدا به ما درس ایثار، عزت، از خودگذشتگی می‌دهد تصریح کرد: با شرکت در چنن جلساتی خواهیم آموخت که شهیدان برای چه قیام کردند وقتی هدف شهدا برای ما روشن شد در راستای حفظ آن نیز تلاش خواهیم کرد، آشنایی امروز نوجوانان و جوانان با اهداف شهدا امری واجب است آنها با درک دوران دفاع مقدس برای حفظ آرمان‌های شهدا مصمم‌تر خواهند شد.
وی گفت: در اسلام و قرآن حتی یک جمله یا یک آیه مبنی بر تأکید بر جنگ نخواهیم یافت، آنچه مسلمانان به آن توصیه می‌شوند جهاد و دفاع است، جنگ نامقدس است اما دفاع، مقدس، مردان بی‌ادعا راه جهاد فی‌سبیل‌الله را در پیش گرفتند و به شهادت رسیدند.
حجت‌الاسلام توکلی با اشاره به اینکه سازمان جهادکشاورزی نیز خدمات بسیار ارزنده‌ای در دوران دفاع مقدس از خود نشان داد، اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا باید محوریت انتقال تجربیات باید برنامه‌ریزی شود تا آرمان شهدا برای همیشه حفظ شود.
وی عملیات کربلای ۵ را یکی از مهمترین عملیات‌ها خواند و با بیان اینکه این عملیات در طول دوران دفاع مقدس معجزه آفرین و افتخار تاریخ شد، ابراز کرد: ما در عملیات کربلای ۴ به دلیل لو رفتن نقشه عملیات خسارات سنگینی از جمله شهادت شمار زیادی از رزمندگان را متحمل شدیم، برای جبران این مهم باید نقشه‌ای بدون نقص با پیروزی صد درصدی طراحی می‌کردیم که خوشبختانه با وجود فرماندهان نخبه و رزمندگان شجاع توانستیم در عملیات کربلای ۵ غرورآفرین باشیم.
حجت‌الاسلام توکلی ادامه داد: آمریکای امروز بسیار پیچیده‌تر از آمریکای دیروز است، ملت ایران نیز همان ملت دیروز نیستند، در دوران دفاع مقدس ما از نظر سلاح صفر بودیم و امروز عصر موشک است، جوانان نخبه ایرانی هر روز در حوزه نظامی افتخاری جدید کسب می‌کنند.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جهادکشاورزی استان مرکزی در پایان گفت: جهاد و دفاع دوران مقدس نعمت خودباوری را در ملت ایران تقویت کرد، امروز هیچ چیزی نسبت به دوران دفاع مقدس تغییر نکرده است فقط نوع ادبیات‌ تغییر کرده، دشمن همان دشمن است اما راه توطئه‌اش عوض شده و امروز ما در برابر توطئه جدید دشمن در زمینه‌های مختلف باید بایستیم و درس جهاد را همچنان از شهدا بیاموزیم.

در ادامه مراسم مدیر کانون سنگر سازان بی سنگر با بیان اینکه شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند و بر این اساس همه ما باید ادامه دهنده راه این عزیزان در راستای حفظ کیان و دستاوردهای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران باشیم افزود: با تمام امکانات موجود و نیروهای سازمانی در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم یادواره شهداء عزیز سنگرسازان بی سنگر بایستی بسیج شویم چراکه هر چه داریم از برکت خون شهداء است.

قدیری گفت: خداوند راشكرگذاريم كه درجايگاهي قرار داريم که افتخار خدمتگذاري افرادي كه ادوراني که سرنوشت سازترين ايام اين مملكت بود جان خودشان رابدست گرفتند ودرطبق اخلاص گذاشتن وبراي ايستادن جماعت امروزافتادند، واين ايستادن ما بسياربسيار گران قيمت است وبايد قدر آن را بدانيم .

وی با بیان اینکه ،حضور گردان های مهندسی و پشتیبانی جهادسازندگی استان مرکزی در عملیات های مختلف، نقطه امید و اتکای نیروهای رزمی به حساب می آمد، افزود: با توجه به اینکه پاسداشت مقام شامخ شهدا که استان ما ۱۶ شهید به نظام مقدس تقدیم کرده از وظایف تمامی دستگاههای اجرایی و مردم به شمار می رود به همین منظور این یادواره، برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سنگر سازان بی سنگر دوران دفاع مقدس در کربلای ۵ در استان برگزار می شود.

مدیر کانون سنگر سازان بی سنگر کشور گفت: دفاع هشت ساله جنگ تحمیلی یک دفاع دینی و مردمی بود و براساس جنبش مردمی شروع و به پایان رسید.

خدا کرمی تصریح کرد: به جرات می‌توان گفت که توفیق بسیاری ازعملیات ها، مرهون تلاش عاشقانه جهادگران بوده و نقش نیروهای مهندسی جهاد در حفظ پیروزی‌های رزمندگان اسلام در آن سالها غیر قابل توصیف است و بدیهی است بزرگداشت فداکاری‌های دلیرمردان جهادگر استان مرکزی در سالهای جبهه وخون، بهانه ای برای مرور مجدد چهره‌های همیشه متبسم آن یاران سفرکرده بوده و می‌تواند، گام کوچکی برای آشنایی نسل جوان با ایثارگری‌های آن انسان‌های بزرگ تلقی شود.

وی افزود: جهادگران در زمان جنگ دوشادوش رزمندگان حركت كردند و و نقش ارزنده جهاد در بدست آوردن دستاوردهای بزرگ بر کسی پوشیده نیوده و بعد از جنگ هم ماموريت آنها آباداني و محروميت زدايي از مناطق محروم كشور بود.

این مراسم به همت  امور ایثارگران سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی  و کانون سنگرسازان بی سنگر استان برگزار شده است.

1

 

 

http://jkm.ir/data/jkm/files/akhbar%۲۰۹۵/%D۸%AF%DB%۸C/s%D۸%B۳%D۹%۸۶%DA%AF%D۸%B۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱.jpg

 

http://jkm.ir/data/jkm/files/akhbar%۲۰۹۵/%D۸%AF%DB%۸C/%D۸%B۳%D۹%۸۶%DA%AF%D۸%B۱۲۲۲۲۲۲۲۲۲.jpg

 

http://jkm.ir/data/jkm/files/akhbar%۲۰۹۵/%D۸%AF%DB%۸C/%D۸%B۳%D۹%۸۶%DA%AF%D۸%B۱۳۳۳۳۳۳۳۳۳.jpg

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1