کارگاه آموزشی ظرفیت سازی بمنظورکاهش ضایعات مواد غذایی در جهاد کشاورزی برگزار شد.

کارگاه آموزشی ظرفیت سازی برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خاور میانه با محوریت ضایعات زنجیره ارزش گوشت در ایران در جهاد کشاورزی برگزار شد.

 

1

 

رضا باجلان روز شنبه ۱۱ دی ماه  در کارگاه آموزشی کاهش ضایعات زنجیره ارزشی گوشت با همکاری فائو با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه اظهار داشت: این کارگروه با محوریت فرمان سازمان ملل متحد بر مبنای جلوگیری از هدررفت و ضایعات قضایی تشکیل شده است زیرا مصارف بالای گوشت از زیر مجموعه‌های مهم این تقسیمات محسوب می‌شود.

وی افزود: برگزاری این کارگاه‌ها در سطح استان‌های کشور بر عهده مدیریت صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد و به منظور جلوگیری و مدیریت بحران غذایی که اکنون آغاز شده و در سال‌های آینده تشدید می‌‌شود در حال برگزاری این گونه کارگروه‌ها هستیم.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: در ایران شاخه‌ای از این کارگاه‌ها به عرصه قبل از مصرف یعنی کشتارگاه‌ها، مراحل فناوری، توزیع و مصرف وابسته است، کارشناسان معتقدند که مرحله مهم قبل از کشتار از دیده و بررسی باز مانده و مرحله پرورش و انتقال دام تا کشتارگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

باجلان ادامه داد: کارشناسان براین باورند که ۳۰ تا ۳۵ درصد از تولیدات کشاورزی از تولید تا مصرف تبدیل به ضایعات می‌شوند، این مقدار از ضایعات حاصل از مواد کشاورزی می‌تواند غذای ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر را تامین کند.

وی عنوان کرد: با توجه به معضلاتی که در حوزه تولید غذا اعم از محدودیت عوامل تولید، کمبود آب، فرسودگی خاک، تغییرات جوی و غیره ملزم به کاهش میزان ۳۵ درصدی ضایعات در این عرصه هستیم.

مدیر صنایع تبدیلی جهادکشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: زنجیره مصرفی گوشت ضایعاتی معادل ۱۱ درصد دارد، محاسبه ضایعات گوشت از ۱۰۰ درصد به تفکیک ۲۴ درصد در زمینه فرآوری، ۱۶ درصد در حوزه کشتار، ۲۸ درصد در مرحله توزیع و ۳۲ درصد در عرصه مصرف به ثبت رسیده و بر اساس این آمار می‌توان نتیجه گرفت که بیشترین آمار ضایعات در عرصه مصرف تولید می‌شود.

باجلان بیان کرد: تحقق این اهداف نیازمند آموزشی کلی توسط رسانه‌های جمعی است تا اطلاع‌رسانی به بهترین نحو انجام شود و در نتیجه ضایعات موجود به حدال ممکن کاهش یابد.

وی اضافه کرد: ۳۱ واحد کشتارگاه و فرآوری در استان مرکزی به تفکیک ۹ واحد کشتار طیور، ۱۰واحد فراوری و به انضمام هر شهرستان یک واحد کشتارگاهی با مسئولیت شهرداری هر منطقه وجود  دارد.

مدیر صنایع تبدیلی جهادکشاورزی استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی تعداد ۱۷۲ واحد صنایع تبدیلی دارد که این تعداد مقدار ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن از محصولات خام کشاورزی را فرآوری می‌کنند و ۱ میلیون و ۳۰۰ هزارتن محصول نهایی تحویل می‌دهند.

باجلان عنوان کرد: باتدابیر اندیشیده شده در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توجه مدیران به تحقق اهداف این سیاست‌گذاری پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، مدیریت مناع کشاورزی برنامه‌ای پنج ساله تدوین کرده و متعهد به اجرای این برنامه شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در قانون تدوین شده اتصاد مقاومتی متعهئ شدیم که ۹۹ هزار تن از محصولات خام کشاورزی را فرآوری کنیم و به همین مقدار هم کاهش ضایعات به همراه ایجاد اشتغال برای ۲۰۴ نفر داشته باشیم.

مدیر صنایع تبدیلی جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه مسئولان این عرصه و حمایت‌های دولت در قالب تسهیلات بانکی توانسته‌ایم تاکنون ۱۸۰ هزار تن محصول فرآوری، ۱۸ هزارتن کاهش ضایعات و برای ۲۶۷ نفر ایجاد اشتغال داشته باشیم که این میزان از تعهدات ما فراتر است.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1