نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران دراستانداري برگزار شد

1

 

 

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:

کنترل آنفلوآنزای فوق حادپرندگان و کاهش آلام تولیدکنندگان اولویت کاری استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: استانداری به همراه دستگاه های فعال در حوزه کنترل و مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان با بهره گیری از تمامی ظرفیت، وسایل و نیروهای به خوبی توانسته اند این بیماری را کنترل و از انتقال آن به سایر نقاط استان جلوگیری کنند.

زمانی قمی تصریح کرد: هر چه در کنترل این بیماری تلاش  موفق تر عمل شود به نفع جامعه، مردم و تولید کنندگانی است که بدون چشم داشت به کار تولیدی پرداخته و اشتغالزائی  نموده اند، لذا باید با بسیج همگانی در این راستا تلاش کنیم.

وی، حضور به موقع مردم و مسئولان همراه و همگام با یکدیگر در صحنه های مختلف انقلاب را از خصوصیات انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: مردم و جوانان کشور همواره در همه صحنه های انقلاب همراه و همگام با مسئولان در صحنه های مختلف انقلاب برای دفاع از کشور حضور داشته و با تمام وجود از دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش کرده اند و در بحران آنفلوآنزای پرندگان نیز همکاری مسئولان استانی توانست موفقیت آمیز باشد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری ذخیره سازی گوشت سفید و میوه برای سال نو در سردخانه های استان مرکزی گفت:  جهاد کشاورزی باید در این زمینه از هم  اکنون اقدامات لازم را بعمل آورد.

وی افزود: امسال نیز همچون سال گذشته برای ایجاد فرصت در بازار استان مرکزی نمایشگاه عرضه کالای شب عید برگزار نمی شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی در این نشست گفت: با آغاز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان ۲۰ گروه انتظامی در شهرستان های خمین، اراک، شازند، خنداب و ساوه تشکیل شد و در کنار دامپزشکی و سایر دستگاه های فعال در این حوزه به مقابله و کنترل این بیماری مشغول هستند.

سردار کیومرث عزیزی افزود: در این مدت ۷۱ دستگاه حامل طیور از استان های دیگر که قصد عبور از استان مرکزی را داشتند توسط ماموران انتظامی این استان مورد کنترل قرار گرفتند که هفت دستگاه آن فاقد مجوز بود و برای رسیدگی به دستگاه های ذیربط معرفی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این نشست گفت: این سازمان در تمامی نقاط استان علیه بیماری انفلوانزا پرندگان در آماده باش کامل است وهمکاری کامل را با قرارگاه آنفلوانزای استان دارد و با ارسال پیامک و نصب دست نوشته در مناطق مختلف تولیدکنندگان را با خطرات این بیماری آشنا کرده است.

علی بابایی افزود: پنج گروه از جهاد کشاورزی استان مرکزی در این مدت برای پیگیری و اعلام وضعیت مرغداری در شهرستان اراک فعال بوده است و به صورت دوره ای مرغداری های این شهرستان را مورد پایش قرار داده اند.

وی ادامه داد: سه هزار و ۲۰۰ تن مرغ برای عرضه درایان سال نو توسط اداره پشتیبانی دام جهاد کشاورزی استان مرکزی خریداری و در سردخانه های این استان ذخیره سازی شده است و برای تامین این محصول در آغاز سال جدید هیچ گونه مشکلی در استان وجود ندارد.

وی  با یادآوری خسارت سرمازدگی در باغ های این استان گفت: پیگیری های لازم برای جبران این خسارت ها توسط استانداری و جهاد کشاورزی این استان انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۵۰ کشور جهان و ۹ استان کشور از جمله استان های مرکزی، گلستان، مازندارن، البرز، تهران، قزوین ، آذربایجان غربی، کرمانشاه و قم با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درگیر هستند و از بیشتر استان ها گزارشی در خصوص موارد جدید این بیماری ارائه شده است.

شانقی افزود: ۱۰ واحد مرغداری صنعتی و ۲ روستا در حاشیه تالاب میقان اراک به عنوان کانون های بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شناسایی و اقدام های معدوم سازی، پاکسازی و ضدعفونی در این کانون ها انجام شده است.

وی ادامه داد: ۲۸۰ هزار قطعه طیور نیز در این مدت در کانون های این بیماری معدوم سازی شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: برای مقابله و جلوگیری از انتقال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ۸۹۴ واحد مرغداری صنعتی و روستا در مدت یک ماه گذشته مورد پایش قرار گرفته و از ۲۳۳ واحد نمونه برداری شده و هشت هزار و ۲۹۳ آزمایش روی این نمونه ها انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: قرنطینه ثابت و سیار، معدوم سازی، برقراری شعاع پایش در سطح استان، تلاش برای کاهش طیور در اراک نیز از جمله اقدام های کنترلی و بهداشتی این اداره کل در این مدت بوده است.

شانقی خاطر نشان کرد: ۱۰ سری آزمایش که روز گذشته در مناطق آلوده انجام شده است که همه آن ها منفی بود و این مهم نشان از کنترل بیماری در این استان دارد.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1