نخستین نشست ستاد نظام نوین ترویج کشاورزی و منابع طبیعی در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزارشد.

اجرای طرح نوین نظام ترویج نیازمند تامین تجهیزات است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: هم‌راستای اجرای طرح نوین نظام ترویج باید تامین تجهیزات مراکز خدماتی سازمان جهاد کشاورزی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:  علی بابایی در نخستین نشست ستاد نظام نوین ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی، با تاکید بر این نکته که طرح نظام نوین ترویج یکی از موثرترین اقدامات وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: انتظار داریم همان‌طور که تامین تجهیزات برای استان‌های پایلوت در اجرای این طرح مورد توجه قرار گرفت، برای دیگر استان‌ها از جمله استان مرکزی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: این طرح ارتباط بین مروجین، بهره‌برداران و کشاورزان را تقویت می‌کند، همچنین ارتباط بین بهره‌بردار و مدیر شهرستان نیز بیشتر می‌شود و به این ترتیب می‌توان اقدامات اثربخش‌تری را انجام داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با تاکید بر اهمیت موضوع افزایش بهره‌وری، عنوان کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند در این بخش موثر باشد. سال گذشته در استان مرکزی ۱۰۰ درصد برنامه‌های تعیین شده برای این سازمان در استان اجرا شد و برای امسال نیز برنامه‌ریزی انجام شده است.

بابایی با بیان اینکه جهاد کشاورزی به عنوان مسئول امنیت غذایی مردم وظیفه مهمی دارد، ادامه داد: این وظیفه در بخش مراکز خدماتی این مجموعه مهم‌تر است.

وی افزود: مراکز خدماتی نیاز به تامین تجهیزات دارند. در این بخش بعضا مراکزی داریم که با وجود فعالیت حدود ۱۰ کارشناس تنها یک خودرو در اختیار دارند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه مبلغی از اسناد خزانه برای تامین تجهیزات تخصیص داده شد، تاکید کرد: با این مبالغ تنها می‌توان پروژه‌ها را به مرحله اجرا رساند و برای تامین تجهیزات کفایت نمی‌کند و در این خصوص نیاز به مساعدت داریم.

بابایی در پایان خاطر نشان کرد: طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی قرار دارد و اصلاح این قانون به حل بسیاری از مسائل کمک می‌کند

 

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1