شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی محلات افتتاح شد

شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی محلات افتتاح شد
شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی محلات امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی و مهندس بابایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی  افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان مرکزی ، در آیین افتتاح شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی در شهرستان محلات مهندس بابایی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در بخش پرورش و تولید ماهیان زینتی در جایگاه چهارم کشور قرار دارد و در این بخش دستاوردهای مطلوبی داشته ایم.

وی بیان کرد: سال گذشته دو میلیون و ۴۰۰ هزار دلار ماهی زینتی از استان مرکزی به کشورهای مختلف از جمله امارات و افغانستان صادر شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص شرکت تحقیقات دانش بنیان ماهیان زینتی محلات، عنوان کرد: این مرکز به تقویت تولید و پرورش ماهیان زینتی کمک موثری می کند و می تواند این بخش را در استان و کشور بیش از پیش رونق ببخشد و زمینه تولید و اشتغال را فراهم کند.

بابایی با اشاره به مراکز تحقیقاتی مختلف جهاد کشاورزی در استان مرکزی، بیان کرد: این مراکز در اقتصادی کردن بخش کشاورزی نقش کلیدی دارند و به توسعه هدفمند مجموعه تولیدات جهاد کشاورزی کمک می کنند.

وی در خصوص راه اندازی شهرک ماهیان زینتی در محلات عنوان کرد: مطالعات راه اندازی این شهرک انجام و پرونده به کارگروه امور زیربنایی ارجاع داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: در سفر رییس جمهور به استان مرکزی ۶ میلیارد تومان برای راه اندازی این شهرک در نظر گرفته شد، رایزنی هایی برای تخصیص اعتبار انجام شده و به مساعدت و همکاری وزارتخانه در این خصوص نیاز داریم.

بابایی تاکید کرد: این شهرک در صورت راه اندازی دومین شهرک ماهیان زینتی در کشور خواهد بود و افزوده شدن ۱۰ میلیون قطعه ماهی زینتی به ظرفیت استان برای این شهرک پیش بینی شده است که این موضوع به تقویت صادرات غیر نفتی کمک می کند.

 

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1