جلسه شورای هماهنگی با حضور سازمانهای تابعه ،معاونین ،مدیران سازمان و شهرستانهای جهاد کشاورزی استان مرکزی

1

 

 

 

جلسه شورای هماهنگی با حضور سازمانهای تابعه ،معاونین ،مدیران سازمان و شهرستانهای جهاد کشاورزی استان مرکزی

رضایت واعتماد ارباب رجوع نشان می دهد در مسیر جهادی حرکت می کنیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با تاکید بر اینکه مدیر جهادی باید اهداف محوله سازمان را به جلو ببرد گفت: رضایت واعتماد ارباب رجوع نشان می دهد که در مسیر جهادی حرکت می کنیم و اگر تکالیفمان معطل بماند از اهدافمان دور شده ایم.

مجید انجفی در اولین جلسه شورای هماهنگی و هم اندیشی با مدیران سازمانهای تابعه ،مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها ، معاونین و مدیران جهاد کشاورزی استان بر انجام کار تخصصی، تکیه بر قانون مداری و اخلاق مداری تاکید کرد وافزود: قطعا سازمان به افراد معتقد، متخصص و شایسته سالار نیازمند است.

وی با بیان اینکه باید در انجام وظایف فرهنگی هم سربلند بیرون بیاییم تصریح کرد: بودن نماینده ولی فقیه در سازمان نعمت بزرگی است که می توانیم اهداف فرهنگی را به پیش ببریم.

آنجفی با اشاره به تقویت همگرایی و همراهی کارکنان سازمان ادامه داد: وحدت و نگرش جمعی به اهداف و تکالیف سازمانی می رسیم.

مهندس آنجفی ضمن تشکر از همراهی کارکنان با این مدیریت افزود: همراهی کارکنان با مدیر نشان از انتظارات و توقعاتی دارد که این افراد از مجموعه مدیریت دارند که امیدواریم بتوانیم این توقعات را به نحو احسن برآورده کنیم.

وی یکی از اقدامات را همکاری با سازمان های تابعه دانست و گفت: نباید همکاری سازمان به جلسه شورای هماهنگی پایان سال خلاصه شود.مدیران شهرستانها از نظرات و اطلاعات سازمانهای دامپزشکی، متایع طبیعی و.. استفاده کنند چرا که این همگرایی و همپوشانی باید بین وظایف باشد و از اطلاعات و داده ها یکدیگر استفاده کنند تا بهتر بتوانیم برنامه ریزی کرده و پاسخگوی مخاطب باشیم.

آنجفی به جابجایی های احتمالی در سازمان اشاره کرد و ادامه داد: در این جابجایی ها شان و حرمت همکاران حفظ می شود و نباید نگرانی هایی بوجود بیاید چرا که بنای ما بر کار تیمی و جمعی است و اگر تصمیمی مبنی بر جابجایی باشد با تایید کمیته های مربوطه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: باید حس کار مشترک در سازمان را زنده کنیم و اگر همکاری شایستگی لازم را داشته باشد مطمعنا پله های ترقی را به سرعت طی می کند و در مقابل اگر دوستی در جایگاهی قرار گرفته که نمی تواند اهداف را محقق کند در جای دیگر از تخصص ان استفاده می شود.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه باید تلاش کنیم همه مدیران و به خصوص نمایندگان تعامل داشته باشیم گفت: نمایندگان انتقادات زیادی به بخش کشاورزی شهرستانها می کنندو شاید در حیطه وظایف و اختیارات سازمان نباشد اما شنیدن مشکلات انان و تکریم انها باعث کمتر شدن احساس نارضایتی می شود و اگر در این راستا حرکت نکنیم وظیفه سازمانی را انجام نداده ایم.

وی ادامه داد: گاها برخوردهای که با مردم می شود برخوردهای شایسته ای نیست و اگر تولید کنده و کشاورز به سازمان می آید کمترین کار تکریم ان است. که باید در این زمینه بیشتر کار کنیم و این امر نیاز به اموزش دارد.

وی ضمن تاکید بر داشتن برنامه ریزی های دقیق از سوی شهرستانها گفت: باید بدانیم در کدام مسیر حرکت کنیم و به کجا می خواهیم برسیم. چراکه در همه حوزه ها شهرستانها را رصد می کنیم و طرحهایی مانند ارسال استناد و جذب تسهیلات به دقت رصد می شود.

مهندس آنجفی با اشاره به اینکه علیرغم تمام کارهای انجام شده در بخش کشاورزی در خیلی از شاخص ها عقب هستیم گفت: در دهه های اخیر به اندازه تاریخ ایران در حوزه کشاورزی کار انجام شده است مانند مکانیزاسیون، کارهای تحقیقی، افزایش عملکرد و.. اما برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز بادی تلاش بیشتری انجام دهیم.

آنجفی گفت: زمینهای کشاورزی در سیستم نوین ابیاری، تنها ۳۰ درصد مجهز شده اند که معادل ۶۰ هزار هکتار است و بیش از ۱۲ هزار هکتار هنوز به روش سنتی ابیاری انجام می شود. در حوزه گل و گیاه زینتی هم علیرغم داشتن پتانسیل در این بخش هنوز نتوانستیم در حوزه صادرات کاری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه فضای خالی برای کار در بخش کشاورزی زیاد وجود دارد گفت: هرچند دستاوردهای بزرگی در بخش کشاورزی حاصل شده است اما ان چیزی که شایسته این نظام ومردم است بیش از این مقدار است.

انجفی به تنظیم بازار در شب عید اشاره کرد و گفت: در تامین میوه و اقلام پروتینی مانند گوشت سفید و قرمز و تخم مرغ تکالیفی داریم که باید آن را به نحو مطلوب انجام دهیم.

وی آراسته کردن مبلمان سازمان جهاد کشاورزی، و توجه به معیشت کارکنان را از دیگر اهداف خود برشمرد و گفت: باید مدیریت واحدی برای آراسته شدن محیط سازمان ایجاد شود تا باعث آشفتگی ارباب رجوع نشود.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1